Mudanya Kapanca Korsan Limanı’nda Kamp Yapmak

Mudanya Kapanca Korsan Limanı Hakkında Bilgi :

Mudanya ile Eşkel arasında yer alan Kapanca Korsan Koyu, Antik kent ve Liman kalıntıları olan bir alandır.  Antik Kent ve Liman olan bu kalıntı antik çağ zamanlarında Britanya ülkesinin toprak parçalarının içerisindeydi. Osmanlı Devleti, Bizans İmparatorluğu ve Roma gibi büyük devletler bu limanı önemle kullanırlardı.  Liman, Hilal şeklini andıran körfezin çevresinde yer alıyordu. Antik Çağ’da bulunan Caesarea Germenice diye bilinen yerleşke büyük bir olasılıkla Kapanca Korsan Koyu olduğu sanılıyor.  

Mudanya Kapanca Korsan Limanı Nasıl Gidilir? 

Eğer kendinize ait aracınız var ise Google Maps’i açarak alana doğrudan gidebilirsiniz. Eğer kendi aracınız yok ise Emek istasyonundan kalkan 1/M otobüsüne binebilirsiniz veya hızlı gitmek istiyorsanız Organize Sanayiden kalkan Mudanya minibüslerine binebilirsiniz. (Otobüse göre fiyatı biraz yüksektir.)   Mudanya’ya vardıktan sonra BUDO (Bursa Deniz Otobüsü) karşısında bulunan duraktan Tirilye minibüsüne binip Tirilye merkezde inin.  İndikten sonra yukarı doğru çıkmaya başlayın ve bir okul göreceksiniz okulun arasından yukarı devam edin ve yol bitiminde soldan devam edin karşınıza toprak yol çıkacak hiçbir yere sapmadan devam ederseniz Eşkel, Ketendere ve Kapanca tabelaları karşınıza çıkacaktır. Bu tabelalar kafanızı karıştırmasın siz hiçbir yere dönmeden patika yolu takip etmeye devam edin. Kapanca’ya metreler kala Korsan Liman tabelası karşınıza çıktığında alana varmış olacaksınız.

Kapanca Korsan Limanı

Mudanya Kapanca Korsan Limanında Kamp Yapmak : 

Korsan Koyunda kamp yapmak gerçekten güzel bir seçim, yürüyerek vardıysanız doğa oluşumları, doğadaki dik dağ eteklerinden denizi seyretmek gibi bir çok doğa harikasına şahit olacaksınız. Biz ekip olarak Eylül ayında gitmemize rağmen Korsan Liman Koyunda ki deniz suyu abartmıyoruz musluk suyundan daha berrak ve netti. Denizde yüzerken size eşlik eden deniz canlıları oldukça çoktur. Lütfen korkmayın ve zarar vermeyin!  

Mudanya Kapanca Korsan Limanı Koyunda, Kamp yapacak dostlarımıza şimdiden iyi eğlenceler. Temiz TUT, Temiz BUL! 

Mudanya Kapanca Korsan Limanından Görüntüler : 

Mudanya Kapanca Korsan Limanın Haritada Görünümü :

Exit mobile version