Neler yeni
Hoşgeldin!

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

200 yıldır meditasyon yapan adam

harun

Yeni üye
Katılım
10 Haz 2019
Mesajlar
5
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
Ankara
#1
Bugün karşıma çıkan bir haberi paylaşmak istiyorum sizinle.
Haberin Orijinali: https://memuralimlari.net/200-yildir...ina-inaniliyor

Bu amca meditasyona kendini bi kaptırmış ki inanışa göre meditasyon bitince bu amca tekrar güle oynaya hayata dönecekmiş. İnanç bu şekilde.
haber çok ta yeni bir haber değil ancak, içeriği güzel.

TÜRKİYE
200 Yıldır Meditasyon Yaptığına İnanılıyor

Budist rahibin meditasyonu: 200 yıldır meditasyon yaptığına inanılıyor ve meditasyon bitince derin uykudan uyanacağı sanılıyor.


Budist rahibe ait bu görsel, kimliği henüz kesinleşmeyen bir vücuda ait. Yaklaşık 200 yıldır meditasyona devam ettiği sanılıyor. Üniversiteler bu vücudun ardındaki gizemi çözmek için uzun yıllardır araştırma yapıyor

Fotoğrafta gördüğünüz kişi, Yaklaşık 200 sene önce meditasyon yaparken derin uykuya daldığı sanılan bir keşişe ait. Aradan geçen yüzlerce yıl sonra bile bağdaş kurmuş şekilde bulunan ve hala meditasyon yaptığı sanılan rahibin kimlik belirleme çalışmaları hala devam ediyor. Ancak uzmanların gerçeğe çok yakın bir tahmini de bulunuyor.
Discovery'den alınan bilgilere göre bir keşişe ait olan ve artık mumyalaşmış hale gelen ceset, Moğolistan’ın Songinokhairkhan şehrinde bir kasabada bulundu. Hayvan derisiyle kaplı ve mumyalanmış haldeki cesetin, yaklaşık 200 yıldır bağdaş kurmuş ve meditasyona devam eden bir şekilde durduğu görülüyor. Haberde Budist rahibin vücudunun tam olarak nerede ortaya çıkartıldığının ise belli olmadığı belirtiliyor. Budist rahiple ilgili bilinen tek şey, vücudunun sığır derisiyle kaplı olduğu ve üzerinde geleneksel turuncu renkte bir keşiş kıyafetinin bulunduğu.